ZAPISZ SIĘ


Nazywam się Monika Orkan-Łęcka

Zdaję sobie sprawę, że proszenie o wsparcie w przypadku jakiegokolwiek problemu wymaga zaufania i odwagi. Pierwszym krokiem jest wzajemne poznanie, dlatego dzielę się swoją historią. Jeśli będziesz na to gotowa/y z chęcią wysłucham Twojej.

Bywam psychoterapeutką, pedagożką, cocherką, konsultantką telefonu zaufania, patchworkową mamą 3 dzieci, żoną… Szefową U-kojenia.

Wspieram Człowieka w odkrywaniu siebie, swojego poczucia wartości, odnajdywaniu spokoju i akceptacji, w budowaniu takiego życia jakiego pragnie. Głęboko wierzę, że każdy może odnaleźć i zbudować siebie w zgodzie ze swoimi wartościami, poszanowaniem własnych potrzeb i w zdrowych relacjach z innymi.

W życiu dokonałam kilku odkryć:

Pierwsze potwierdza się od lat w mojej codzienności na sesjach z pacjentami – stworzenie bezpiecznej przestrzeni, chęć zrozumienia drugiego człowieka i pełna akceptacja pozwala na wzrastanie, poukładanie ważnych sprawy i zdrowienie. Dla jednych kojące będzie zatrzymanie a dla innych zrobienie 5 kroków do przodu.

Drugie odkryłam budując swoją rodzinę – popełniaj błędy, próbuj dalej, żyj jak podpowiada serce, a i w patchworkowym galimatiasie możesz być szczęśliwa i zapewniać wzrastanie swoim dzieciom w ich indywidualnym tempie.

Trzecie przyszło podczas szkoleń i konsultacji rodzicielskich, które prowadzę – każda rodzina jest unikalna i wyjątkowa, równocześnie nie będąc idealną czy modelową. Ważniejsze jest budowanie świadomości rodzicielskiej i dbanie o relację z dzieckiem, niż konkretne techniki i metody.

Czwarte podczas pracy w telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży – życie naszych dzieci jest bogate i skomplikowane. Z pewnością do wielu spraw, my jako Rodzice, nie mamy dostępu, co nie oznacza, że nie jesteśmy w stanie wspierać naszych dzieci.

Mam jedno serce a w nim wiele kolorów miłości. Mam jedną głowę a na niej noszę różne czapki…

Dopełniają się nawzajem i każda z nich ubogaca kolejną. Jak to w kojącym patchworku.

Na indywidualnych sesjach zakładam czapkę psychoterapeutki albo cocherki i jestem uważną, wnikliwą a czasem prowokującą partnerką, „poszerzaczką” świadomości, strażniczką procesu terapeutycznego. Nie oceniam, nie udzielam rad, traktuję każdego człowieka, jego historię z szacunkiem i pokorą. U-kojenie ma dla każdego inny wymiar. Uważam, że każda droga jest ważna, bo jest tą jedyną i wyjątkową. Jest Twoją drogą.

Czapkę trenerki, mentorki i doradczyni zakładam podczas konsultacji, warsztatów i wystąpień. Z chęcią dzielę się wiedzą ze studiów, konferencji, własnych szkoleń i doświadczeń. Ciągle się dokształcam i poznaję to, co nowe. Wykorzystuję teorie zweryfikowane w praktyce, by podać na talerzu to, co „działa” u innych i w innych relacjach. Choć zawsze z gwiazdką, aby przed zastosowaniem skonsultować przynajmniej z samym sobą, czy jest to adekwatne z tym, czego indywidualnie doświadczasz i czego potrzebujesz.

Czapki mamy nie zdejmuję od 20 lat weryfikując na co dzień najcudowniejsze teorie najbardziej szanowanych znawców tego świata. Moje dzieci mają swoje wyzwania: neuroatypowe, zdrowotne, nastoletnie rozwojowe, którymi nie dzielę się publicznie, bo szanuję ich światy. Doświadczenia rodzicielskie są dla mnie jednym z piękniejszych i najtrudniejszych w życiu.

Dlatego stworzyłam U-kojenie. Moja droga nie jest prosta, bo taka być nie musi. Jest moja i taką kocham.

Dziękuję, że tu jesteś. Jeśli czujesz, że to dla Ciebie z chęcią pomogę Ci w budowaniu Twojej historii.

Umów się na konsultację

Wybrane certyfikaty i szkolenia:

 • Szkoła Psychoterapii Intra – w trakcie
 • International Certified Coach Inetrnational Coaching Community
 • Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach – kurs podstawowy i kurs zaawansowany
 • Interwencja kryzysowa
 • Dialog Motywujący
 • Zastosowanie terapii akceptacji i zaangażowania w coachingu.
 • Niezbędnik terapeuty ACT: konceptualizacja przypadku w terapii ACT, planowanie interwencji, przebieg terapii.
 • Wprowadzenie do ACT – owej terapii traumy
 • Terapia bezsenności w ujęciu terapii akceptacji i zaangażowania
 • Negocjacje z osobą w kryzysie – szkolenie prowadzone prze Biuro Operacji Antyterrorystycznych
 • Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów
 • LGBT+ wiedza i kompetencje w pracy pomocowej
 • Diagnoza parentyfikacji u dorosłych i dzieci, których rodzice się rozstali
 • Nastolatek a depresja – konteksty teoretyczne i praktyczne
 • Samouszkodzenia
 • Dziecko w systemie rodzinnym

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celamia określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki interentowej.