ZAPISZ SIĘ

Nazywam się Monika Orkan-Łęcka

Zdaję sobie sprawę, że proszenie o pomoc w jakimkolwiek wyzwaniu rodzicielskim wymaga zaufania i odwagi. Pierwszym krokiem jest wzajemne poznanie, dlatego dzielę się swoją historią. Jeśli będziesz na to gotowy z chęcią wysłucham Twojej.

Jestem coachem, pedagogiem, patchworkową mamą 3 dzieci, żoną. Szefową Patchworkowego Laboratorium.

Wspieram Rodziców w Patchworku w osiąganiu satysfakcjonującego i świadomego Rodzicielstwa. Głęboko wierzę, że każdy może odnaleźć i zbudować swój skuteczny sposób na bycie Mamą lub Tatą w zgodzie ze swoimi wartościami i poszanowaniem potrzeb dziecka.

W życiu dokonałam kilku odkryć:

Pierwsze potwierdziło się podczas moich pedagogicznych studiów -kocham dzieciaki i nic nie jest takie piękne jak wspieranie ich w rozwoju.

Drugie odkryłam budując swoją rodzinę -popełniaj błędy, próbuj dalej, żyj jak podpowiada serce, a i w patchworkowym galimatiasie możesz być szczęśliwa i mieć szczęśliwe dzieci.

Trzecie przyszło podczas szkoleń i konsultacji rodzicielskich, które prowadzę -każda rodzina jest unikalna i wyjątkowa. Ważniejsze jest budowanie świadomości rodzicielskiej i dbanie o relację z dzieckiem, niż konkretne techniki i metody.

Czwarte, gdy odkryłam coaching -dla mnie najskuteczniejszą metodę na poukładanie ważnych spraw, spojrzenie z wielu perspektyw i skuteczne osiągnięcie tego co chcę. Sprawdza się w pracy indywidualnej zarówno z rodzicami, jak i młodzieżą.

Piąte podczas pracy w telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży -życie naszych dzieci jest bogate i skomplikowane. Z pewnością do wielu sprawach, my jako Rodzice, nie mamy dostępu, ale jesteśmy w stanie tak je prowadzić by je wspierać.

Mam jedno serce a w nim wiele kolorów miłości. Mam jedną głowę a na niej noszę różne czapki…

Przenikają siebie nawzajem i każda z nich ubogaca kolejną. Jak to w patchworku.

Na indywidualnych sesjach zakładam czapkę coacha i jestem bardzo uważnym, wnikliwym a czasem prowokującym partnerem, „poszerzaczem” świadomości, strażnikiem procesu, który wspiera Rodzica by osiągnął zamierzony cel. Nie oceniam, nie udzielam rad, nie jestem „mówcą motywacyjnym” traktuję każdą historię z szacunkiem i pokorą. Uważam, że każda droga jest ważna, bo jest tą jedyną i wyjątkową. Jest Twoją drogą.

Czapkę trenera, mentora i doradcy zakładam podczas konsultacji, szkoleń i warsztatów. Jestem pedagogiem i z chęcią dzielę się wiedzą ze studiów, konferencji, własnych szkoleń. Ciągle się dokształcam i poznaję to, co nowe. Wykorzystuję teorie zweryfikowane w praktyce, by podać na talerzu Rodzicowi to, co „działa” w tysiącu innych relacji rodzic – dziecko.

Ważną dla mnie czapką była też czapka menadżerska. Lata pracowałam w międzynarodowej korporacji budując zespoły, strategie i realizując cele. Najważniejsze było dla mnie to jak moje działania przekładały się na rozwój innych, a budowanie zespołów przypominało budowanie rodzin. Łączenie kariery i życia poza pracą dało mi nowe spojrzenie i zrozumienie wyzwań współczesnego rodzica. Praca z ludźmi i dla ludzi – to było to.

Czapki mamy nie zdejmuję od 15stu lat weryfikując na co dzień najcudowniejsze teorie najbardziej szanowanych znawców tego świata. Każdego dnia patchoworkowego życia podczas, którego przenikają się moje, twoje, nasze… Każdej nocy, gdy z jednego pokoju słyszę spokojny, miarowy sen, w innym pojawia się niepokojący kaszel, na wyciągnięcie dłoni czuję wiercącą się mniejszą istotę, obok niej tą silniejszą – dorosłą, a do bardziej odległego miejsca dociera chwilowo „tylko” serce. Dobrze, że koty śpią poza łóżkiem, bo za chwilę wpadnie Ktoś Ważny z istotnym na tu i teraz tematem do omówienia.

Jestem Szefową Patchworkowego Laboratorium. Moja droga nie jest prosta, bo taka być nie musi. Jest moja i taką kocham.

Dziękuję, że tu jesteś. Jeśli czujesz, że to dla Ciebie z chęcią pomogę Ci w budowaniu Twojej Rodzicielskiej historii.

Umów się na 30 min bezpłatną konsultację

Zapisz się na newsletter i odbierz prezent: Workbook dla patchworkowego rodzica.

ZAPISZ SIĘ

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celamia określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki interentowej.